Wysiedlona wioska w Strefie Wykluczenia

Po awarii reaktora mieszkańców Prypeci pospiesznie ewakuowano, pozwalając zabrać jedynie podręczny bagaż. Mogli oni później powrócić po swój dobytek, ale kiedy zadecydowano, że w Prypeci nie będą już nigdy mieszkać ludzie – wówczas likwidatorzy wyrzucili przez okna wszystko, co pozostawiono w mieszkaniach i zakopali.

W przypadku okolicznych wiosek sytuacja była inna. Mieszkańców ewakuowano kilka tygodni po katastrofie, natomiast pomimo zakazu, wielu z nich na własne ryzyko wróciło do swoich domów. Były to głównie osoby starsze i wiele z nich do dziś mieszka w Strefie, czerpiąc wodę i pożywienie ze skażonego terenu.

Wioska, którą eksplorowałyśmy znajduje się nad zakolami Prypeci i jest zarośnięta do takiego stopnia, że zniknęły drogi i trzeba przedzierać się bujną roślinność. Nieremontowane domy butwieją i zapadają się do tego stopnia,  że niedługo nie pozostanie po nich żaden ślad.

Reklama

2 myśli na temat “Wysiedlona wioska w Strefie Wykluczenia

Dodaj własny

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

Create a website or blog at WordPress.com Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: